У цьому відеоогляді директор компанії "Формула тепла" Олексій Зайчковський розповідає про водонагрівачі непрямого нагріву.

"Як правило, бойлери непрямого нагріву підбирають до системи опалення, де джерелом тепла є одноконтурний газовий, твердопаливний чи електричний котел

Одразу зазначу, що при опаленні наших котеджів, ми здебільшого використовуємо воду зі свердловин та колодязів. Така вода має великий вміст  кальцію. Який, при нагріві, утворює накип. Тому у двоконтурних котлах, слід використовувати фільтр пом’якшення води, аби продовжити термін  роботи такого котла. У бойлері непрямого нагріву при отриманні гарячої води накип теж утворюється, щоправда протоку теплоносія він заважає.

Вас зацікавить: Бойлер. Сухий та мокрий тени. Типи монтажу водонагрівачів (ВІДЕО)

Який обрати водонагрівач непрямого нагріву, з  одним чи двома теплообмінниками?

- Якщо у Вас одне джерело тепла, то Вам достатньо бойлера з одним  теплообмінником. Його потужність повинна підбиратися відповідно до потужності вашого джерела теплопостачання.

Наприклад: у Вас твердопаливний котел потужністю 24 кВт, відповідно потужність теплообмінника у бойлері має становити не менше 70% потужності котла.  У іншому випадку котел закипатиме.

Якщо у Вас два джерела теплопостачання, наприклад котел і сонячні панелі, тоді Вам потрібен водонагрівач з двома теплообмінниками, тому що ці два джерела працюватимуть окремо одне від одного.  Як розрахувати потужність теплообмінників у цьому випадку? Тут без допомоги фахівців не обійтися. До слова, фахівці компанії "Формула тепла" зможуть вам допомогти  у цьому питанні", - розповів Олексій Зайчковський.

Нагадаємо, у попередньому відеоогляді  Олексій Зайчковський розповідав про твердопаливний котел Heiztechnik Q Max Plus DR. А саме – про його будову та  принцип роботи.